piątek, 17 grudnia 2010

Co powinniście wiedzieć o...

Co powinniście wiedzieć o nowej kampanii:

Pogranicze. Miejsce akcji nowej kampanii, Pogranicze, znajduje się na styku czterech państw - Darguunu, Thrane, Mournlands i Brelandii, nie należąc tak naprawdę do nikogo. Formalnie to Brelandia, w praktyce - królestwo potworów, fey i bandytów. Jest więc miejscem dzikim, słabo zaludnionym, noszącym ślady dawnych prób kolonizacji, usianym pozostałościami dawnych cywilizacji.

Biały Jeleń. Misjonarze Srebrnego Płomienia ponieśli swoją religię w te tereny już setki lat temu. Co ciekawe, przybrał na Pograniczu oryginalną, rustykalną formę znaną jako kult Białego Jelenia . Miejscowi uważają, że Biały Jeleń, który jakoby jest wcieleniem lub mitycznym posłańcem Płomienia, strzeże ich od potworów i złych humanoidów. Jest to co prawda tylko jedna z wielu religii Pogranicza, ale na pewno istotna.

Aberranci. Od dawna w królestwie krążą pogłoski, że Pogranicze to raj dla rabusiów i wszelkiej maści przestępców. Wśród nich wyróżnia się Lord Jeleni - szczególnie okrutny przywódca bandy rozbójników, z których podobno znaczna część (w tym samym Lord) jest obdarzona wynaturzonymi Smoczymi Znakami. Chodzą słuchy, że herszt banitów aktywnie rekrutuje ludzi obdarzonych takimi znakami i jest bezlitosny wobec członków prawdziwych Smoczych Domów.

Rzeka. Za rzeką jest znacznie bardziej niebezpiecznie. Serio. Pamiętajcie, przekraczacie ją na własne ryzyko!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz